İçeriğe geç

”Muallak” Seyircisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

Murat Taşkent’in yazıp yönettiği, müziklerini Tolga Çebi’nin, koreografisini Işıl Zeynep’in yaptığı, Defne Şener Günay ile Turan Günay ikilisinin rol aldığı ve Bitiyatro’nun 2017 Şubat’ından itibaren sahnelemeye devam ettiği tek perdelik müzikli komedi oyunu “Muallak” 23 Şubat Cuma ve 24 Şubat Cumartesi 20.30’da Bisahne’de seyircisiyle buluşacak.

Kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumdaki evlilik olgusuna eleştiri getiren olaylar bütünü, günümüz insanlarının özel dünyalarında yaşadığı ayrıntılara dikkat çekiyor.

Kelimelerin içi boşaldı cümleler kendimizi ve çevremizi kandırmak için bir araç haline geldiler. Zamanın iktidarı içinde bilinçsizce çırpınarak oyalanıyoruz beyhude yaşıyoruz. Taleplerimiz bitmiyor hiç. Hep daha fazlasına ihtiyaç duyuyoruz. Alışkanlıklarımızı gereksinimlerimize yeğ tutuyoruz. An içinde ya geçmişe hayıflanıyoruz ya da anlar ayağımızın altından kayıp giderken gelecek hayalleri kuruyoruz. Slogan haline gelmiş bize ezberletilen kalıplarla yollarımızı bulacağımızın zannına kapılıyoruz. Oysa ta en baştan söylediklerimizle yaptıklarımız birbirini tutmuyor ki! Zaaflarımızın kuklaları haline gelmişiz, farkında bile değiliz. Her role uygun masklar taşıyoruz yanımızda. Hangi role ihtiyaç duyuyorsak o oluyoruz. Patronumuza ayrı ailemize farklı arkadaşlarımıza ise daha farklı bir tarife uyguluyoruz. Bir tek kendimiz olamıyoruz belki de. Kendi tutarsız dünyamız içinde öylesine tutarlıyız ki yanılsamalarla geçen ömrümüz boyunca bir o yana bir bu yana savrulup duruyoruz.

 

Oyun biletlerine Biletix’den ve Bisahne gişesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bisahne : 02122440247 – 05322624929

Tarih:Uncategorized
Bitiyatro Bisahne 2017