İçeriğe geç

ÜÇ OYUN (VURGUN)

Oyun

Üç kısa oyunun ortak yanları; hepsi bir itiraf oyunu, bir arkadaşa, bir dosta ya da bir yabancıya ayıkken, bunalımdayken, sarhoşken bile anlatılamayacak itiraflar.

Yönetmen İskender Altın’ın yorumuna göre bir otel odasında buluşan; ayrı zamanlarda aynı odada kesişen üç hikaye, dört kişinin güncel hikayeleri. Şu anımız gibi çabuk, karışık, yeryer komik ve trajik, günümüz hikayeleri.

İşinizi kaybetmemek için neyi feda edersiniz? Sigortanız olmadan sağlık giderlerinizi nasıl karşılarsınız?  İşinizdeki yeni hırslı elemanlarla nasıl baş edersiniz?  ‘İphigenia Orem’de’  tüm bu soruları  size Murat Taşkent yorumuyla soracak.

Harika bir fotoğraf, ailenizin, kasabanın, kilisenin harika genç çifti geleceğini nişanla taçlandırırken harika bir hafta sonu. Bu çift bir parti için New York’a giderse eğlence ve parti’nin dışında neler olabilir? Bu müthiş, her şeyi tamamlayan harika çiftin karanlık yanı ne? Bu soruları, “Aziz Kazlar Çetesi”nde aydınlıktan karanlığa bu serüveni Ezgi Yağ ve Sefa Tantoğlu yorumluyor.

Hiç kandırıldınız mı? Bu kandırılma, aldatılma tüm yaşamınızı kapsayabilir mi? Çocukluktan gençliğe geçerken ümitleriniz, geleceğiniz, aşkınız sizi var mı eder? Yok mu eder? Kuralların saldırganlığı en güvendiğiniz, sevdiğiniz kişinin elinde  yok edici bir bumeranga döner mi? Ve siz ne yaparsınız? Bu soruların hepsini, zamanın kıyıcılığını “Medea Redux”da Laçin Ceylan yorumluyor.

Künye

Yazan : Neil Labute
Çeviren: Rüzgar Can Ekin Turan

Yöneten: İskender Altın

Oyunlar / Oynayanlar: 
İphigenia Orem’de / Murat Taşkent

Aziz Kazlar Çetesi / Ezgi Yağ, Sefa Tantoğlu

Medea Redux / Laçin Ceylan

Resimler


kucuk0006serpil_yildiz_ucoyun_0021kucuk0026

 

 

 


serpil_yildiz_ucoyun_0010

serpil_yildiz_ucoyun_0043 serpil_yildiz_ucoyun_0036 serpil_yildiz_ucoyun_0051 serpil_yildiz_ucoyun_0048serpil_yildiz_ucoyun_0090serpil_yildiz_ucoyun_0089serpil_yildiz_ucoyun_0086serpil_yildiz_ucoyun_0087serpil_yildiz_ucoyun_0092

Bitiyatro Bisahne 2017